Лійки садові.
Лейка — посудина для поливання рослин.
Лійка — найпростіший інструмент для крапельного поливання. Сучасні системи крапельного та мікрокрапельного зрошення складніші, але й ефективніші.
Складовими частинами лійки є корпус, ручка, носик і розсіювач. Спеціальна форма лійки сприяє доставлянню води в потрібному дозуванні в потрібне місце. За допомогою розсіювача (зазвичай знімного) лійка може працювати в режимі дощ.
Для кімнатних рослин використовують найменші лійки (найчастіше місткістю до двох літрів), з більшою вимогами до оформлення та зовнішнього вигляду, ніж у великих лійок (місткість до 15 л) для садівництва. Крім того, у них носик довший і вже щодо корпусу, ніж у великих лійок.
Лійки виробляють з поцинкованої сталі, а також із полиэтилена, ккераміки та інших матеріалів.
Як правильно вибрати лійку?
Гарна лійка має бути не тільки красивою, а зручною. Ось кілька порад про те, як її правильно вибрати та як правильно нею користуватися.
Розсаді та тендітним рослинам потрібен делікатний догляд і поливання:
- По-перше, зверніть увагу, яку воду ви наливаєте у вашу лійку. Вона має бути очищеною. Проста водопровідна вода містить багато хлору, який може зруйнувати рослини. Можна використовувати фільтровану, очищену воду або хоча б відстояну.
- По-друге, використовуйте теплу воду, краще за кімнатну температуру. Звісно, про такий стан води доведеться подбати заздалегідь.
- По-третє, не варто поливати насіння, яке ще не проросло. Вони мають отримувати всю необхідну вологу з ґрунту. Тому важливо правильно підготувати землю для садіння насіння і прикрити їх на перший час плівкою.
Коли розсада вже з'явилася, заведіть собі за правило поливати її в ранковий час. Не варто порушувати режим температури турбувати рослину до вечора. Це для нього великий стрес. Для тендітних паростків використовуйте маленьку лійку з розсіювачем. Не допускайте заливання. Разом вибираємо корисну та зручну лійку:
Нашої легкої промисловості можна сказати «спасибо» за різноманітність цієї продукції на ринку. Але щоб цей предмет був зручним і практичним, потрібно дотримуватися головних і важливих порад.
В останню чергу варто звертати увагу на колір, дизайн і форму.
- Лійка об'ємом 10-12 літрів підійде підготовленим і фізично витривалим дачникам. Для літніх людей найімовірніше, вона буде важкою. Але з такою лійкою за один підхід до грядки можна відразу півобробити.
- Велика лійка буде не дуже зручною для поливання кольорів у підвісних кошиках. Складно з нею управитися людям високого зросту, а також у теплицях невеликих за шириною. Набрати воду з бочки за допомогою такої громедини — теж завдання не з легких. Зважайте на свої можливості!
- Садова лійка має бути з насадкою-душем. Краще, якщо їх буде кілька. Крім того, знімні деталі зручніше чистити.
- Добре, якщо ви придбаєте кілька лійок. 8-10 літрів об'ємом — для поливання городу, і маленьку трилітрову для поливання квітів та інших делікатних робіт.
- Зручний буде лійка з поділками, у якій можна точно змішувати склади для прикорму та живлення рослин.
- У металевої лійки є свої переваги. Ми порадимо вам пластикову лійку. Вона легка, і за міцністю сучасні моделі не поступаються металу. Вартість пластикової лійки набагато нижча від металевої конкурентки.