Сушарки для фруктів і овочів, соковичавниці, соковарки, мантоварки.
Сушарки для овочів і фруктів.
Для того, щоб запастися вітамінами на довгу та холодну зиму, незамінним помічником на вашій кухні стане електросушарка для овочів і фруктів. Сушарка для овочів, фруктів, ягід, грибів, лікарських трав і зелені, завдяки тому, що забезпечена кількома піддонами, дає змогу розкласти на них велику кількість продуктів.
Також в електричній сушарці можна приготувати в'ялену рибу та м'ясо, хлібні сухарики, зберігаючи під час приготування всі корисні речовини та вітаміни.
Електросушарка для овочів і фруктів проста та зручна в експлуатації. Все, що необхідно зробити, це нарізати продукти для сушіння, розкласти їх на піддони, вибрати потрібну температуру та увімкнути прилад.
Сушарка для овочів і фруктів має регулятор температурного режиму, вбудований вентилятор, термовимикач, який автоматично вимикає електросушарку, якщо температура досягає значення вище заданого), а також сушарка забезпечена режимом холодного повітря.
Під час сушіння овочів і фруктів аромат і смак стає насиченішим, продукти майже не змінюють колір, а просто всихають, змінюючи свій первісний об'єм, зберігаючи водночас усі смакові якості та корисні мікроелементи.
На сайті hozyayushka.com.ua представлений широкий асортимент електросушарок для овочів і фруктів, які відповідають усім стандартам і нормам.
Як вибрати сушарку для овочів і фруктів.
Овочі та фрукти складаються з великої кількості води, з цієї причини вони не можуть довго зберігатися у свіжому вигляді. Водночас будь-яка термічна обробка в рази знижує їхні корисні властивості. Найбільш щадним способом є сушіння плодів.
Сучасні сушарки для овочів і фруктів висушують сировину, не зменшуючи в ній вмісту корисних речовин. Робота цього кухонного аксесуара укладена в зневодненні плодів за допомогою циркуляції теплого повітря. У процесі сушіння продукти майже не змінюють свого зовнішнього вигляду, лише трохи зменшуються їх габарити. Завдяки теплому, а не гарячому повітрю всі корисні речовини плодів ніби «консервуються» всередині. Водночас під час традиційного сушіння на відкритому повітрі користь продуктів помітно зменшується.
Типи сушарок
За принципом роботи всі сушарки діляться на дві групи: конвекційні й інфрачервоні. Останні дорожчі, проте сушать вони краще. Плоди в такому виконанні здатні добре просушитися за температури 40-60 °C, що дасть змогу зберегти їх користь максимально. Водночас замочування продукту у воді після такого сушіння буквально за 10 хвилин відновить свіжість його вигляду.
У конвекційній сушарці плоди нагріваються гарячим повітрям, водночас волога випаровується тільки з їхньої поверхні. У результаті на продукті утворюється плівка, яка ускладнює подальше сушіння. Після замочування первісного вигляду та смак таких плодів не відновлюються. Конвекційні сушарки мають свій плюс — низьку ціну.
Як вибрати сушарку для овочів і фруктів
Під час вибору сушарки треба звертати увагу на кілька параметрів, серед яких найважливіші:
- потужність,
- місткість,
- безпека,
- матеріал корпусу.
Швидкість сушіння овочів і фруктів є прямою залежно від потужності приладу: чим він вищий, тим швидше буде йти процес. Потужність побутових сушарок, представлених на ринку, варіюється в межах від 200 до 600 Вт. Оптимальна вважається потужність 350-520 Вт. Сушарки з найнижчою потужністю мають, зазвичай, незначні розміри, відповідно, у них зручно сушити тільки невеликі плоди. Прилади з великою потужністю, так само, під час роботи видають досить багато шуму.
Місце розташування нагрівального елемента також має значення. Якщо ви хочете, щоб сушарка слугувала вам довше, виберіть прилад із верхнім розташуванням нагрівального елемента. Таке розташування захистить його від вологи.
Місткість цього аксесуара залежить від кількості піддонів у комплекті. Зазвичай їх буває 3-8. Чим більше піддонів у сушарці, тим більше овочів і фруктів вам вдасться висушити за один раз. Так ви зможете заощадити ваш час. До деяких моделей сушарок можна купити додаткові піддони.
Піддони сушарок можуть бути як сітчастими, так і суцільними. Перші полегшують циркуляцію гарячого повітря. Водночас суцільні підходять не тільки для сушіння рослинної сировини, але й для виконання інших операцій — наприклад, приготування пастили з фруктового пюре.
У магазинах можна натрапити на металеві та пластикові сушарки. Прилади з пластику мають низку переваг перед їхніми металевими побратими — вони набагато легші, що дасть змогу без особливих зусиль їх транспортувати. Однак головна їхня перевага в якіснішій сушарці, оскільки металевий корпус здатний перегрітися під час сушіння та призвести до нерівномірного висушування продукту.
Оскільки висушування овочів і фруктів відбувається за високої температури, то не перегрівається приладу. Саме тому обов'язково в нього має бути функція автоматичного вимкнення під час перегрівання. Ця функція зможе не тільки захистити від пожежі ваш будинок, але й продовжить час експлуатації приладу.
Вибираючи сушарку, віддайте перевагу тій, яка обладнана термостатом. Він дасть змогу не пересушити сировину, оскільки ви зможете задати температуру залежно від типу плодів. Так, гриби треба сушити за температури 30-40 С, а яблука, вишні, сливи — 55-70 С.