Духовки, електричні печі, електроплитки, тостери.
- Електрична плитка Леміра ЕПТ2-Т 1-1,0 кВт/220 В вузький тен610 ₴Немає в наявності Оптом і в роздріб
Вибираємо електричну духовку.
Отже, ви вже визначилися — вам потрібна саме електрична духовка. Чудовий вибір! Сучасні електродуховки функціональні та розумні — а отже, одна з них може стати вашим незамінним помічником на кухні, і навіть якщо досі ви не захоплювалися кулінарією, у ній ви легко приготуєте справжні шедеври.
На що ж варто звернути увагу під час вибору такої необхідної в домі речі, як електродуховка.
Конструктивне виготовлення
Конструктивно електричні духовки представлені в стаціонарному та настільному виготовленні.
Стаціонарна духовка більш функціональна. Ви зможете легко підібрати дизайн, що відповідає оформленню вашої кухні, зокрема, вибрати вбудовану модель.
У настільної духовки менший об'єм робочої камери та не так багато режимів роботи. Водночас вона економніша в споживанні електрики; ви зможете взяти її із собою, якщо, наприклад, захочете провести літо на дачі.
Енергоспоживання
У середньому стаціонарні духові шафи споживають від 2 до 4 кВт електроенергії. Таку потужність витримає не будь-яке електропроводиння, так що перед купівлею нового кухонного агрегата варто порадитися з фахівцем або розглянути як можливу альтернативу НВЧ-піч.
Клас енергоспоживання електродуховок позначається літерами А, А+, А++, В, С.
Габарити
Глибина більшості духовок від 50 до 55 см; повний діапазон глибини — від 38 до 65.4 см.
Ширина духовки може варіюватися від 45 до 90 см; стандартна ширина — 60 см.
На ринку представлені духовки заввишки від 40 до 90 см (подвійні духовки). Найпоширеніша висота — 55-60 см.
Об'єм духової шафи залежить від її розмірів — можна вибрати духовку від 23 до 162 літрів.
Невеликою сім'єю підійде духовка об'ємом приблизно 50 л. Парфуми з об'ємом понад 70 літрів використовуються у великих будинках або закладах громадського харчування.
Режими роботи
Залежно від функціональності духовки діляться на класичні (статичні) та багатофункціональні. У класичній духовці до 4 режимів нагрівання: зверху, знизу, знизу та зверху, гриль.
У багатофункціональних духовках може бути до 17 режимів роботи. Можна вибрати нагрівання тільки знизу або тільки зверху, з обох боків, нагрівши з обдувом, гриль, приготування на парі, розморожування продуктів, функцію НВЧ, комбінацію різних варіантів. Чим більше режимів у духовці — тим більше простору для творчості. У сучасній електричній духовці можна, серед іншого, заквасити йогурт або зробити домашні сухофрукти.
Режим гриля застосовується для приготування тостів, гамбургерів, підсмажених шматків м'яса або риби, запікання овочів у паніруванні. Гриль може бути електричним або інфрачервоним. В інфрачервоному грилі нагрівальним елементом слугує галогенова лампа, завдяки чому він економніший.
Для рівномірного прогрівання знадобиться режим конвекції, тобто циркуляція гарячого повітря. У духовці з конвекцією можна одночасно готувати кілька страв на різних рівнях. Конвекційне нагрівання дає змогу скоротити час готування й особливо стане в пригоді для виготовлення випічки.
Парфуми можуть бути забезпечені роженом для приготування шашликів або курки. Краще вибирати електричний рожн, розташований за діагоналі. Ефект від роботи рожна схожий на ефект від режиму конвекції.
Керування
Якщо ви купуєте духову шафу та варильну панель в одного виробника, що керують кнопками й індикатори духовки можуть перебувати на варильній панелі — у такому разі в описі духовки вам зустрінеться термін «залежне керування». Воно зручне, якщо ви маєте намір повністю оснастити свою кухню вбудованою технікою.
Якщо духовка не залежить від решти побутової техніки, всі її керовані механізми й індикатори розміщені на ній самій — це духовка з незалежним керуванням.
Перемикачі, за допомогою яких ведеться керування, можуть бути поворотними (звичайні обертові ручки), утоплюваними (вдавлюються в панель за певного положення) або сенсорними (досконалена різновид кнопкових елементів керування).
Додаткові можливості
Таймер стане в пригоді не тільки зайнятим і забувшим господиням, особливо якщо він об'єднаний із функцією автоматичного вимкнення. У багатьох моделях є можливість не тільки встановлювати час приготування, але й вибирати час початку або закінчення роботи духовки.
Полегшують роботу на кухні моделі з телескопічними напрямними — так простіше завантажити та дістати їжу з духовки, менша ймовірність опіку рук.
Виробники пропонують моделі духовок із різною конструкцією дверцят. Традиційно дверцята відкидається вниз. Якщо духова шафа планується вбудувати на рівні грудей, буде зручнішим навісні дверцята, що працюють як двері біля холодильника. У моделей із висувними дверцятами до них прикріплені всі решітки та листи — це полегшує доступ до їжі, що готується. Такі духовки дорожчі за інших і менш економні.
Вентилятор охолодження забезпечує зниження температури дверцят і запобігає нагріванню навколишніх предметів меблів і побутової електроніки.
Підсвітка камери духовки зручна тим, що не доведеться відчиняти дверцята та випускати тепло, щоб оцінити ступінь готовності страви.
Для рецептів, що рекомендують суворе дотримання температурних рамок (наприклад, запікання великих шматків м'яса) є моделі духовок із термощупом, одним або декількома. Це датчик температури, який занурюється в страву та виводить на дисплей поточну температуру. Термощуп використовується дуже кількома господинями та є в дорогих моделях електродуховок.
Режими очищення
Якщо ви готуєте в духовці часто та багато, придивіться до моделей з піролітичним очищенням — цей спосіб вважається найефективнішим. Під час піролізу духовка нагрівається до дуже високої температури, і всі забруднення вигоряють; після закінчення процесу вам потрібно просто змістити попіл. Моделі з піролітичним очищенням належать до верхнього цінового сегмента в будь-якого виробника. Важливо знати, що під час піролізу споживається чимала кількість електроенергії й виділяється неприємний запах — у кухні має працювати потужна витяжка.
У моделях з каталітичним очищенням внутрішні бічні стінки або вся внутрішня поверхня покриті спеціальною емаллю. Жир, потрапляючи на нього, розщеплюється й не утворює нагару. Очищення відбувається автоматично в процесі приготування їжі; після закінчення роботи стінки духовки досить протерти серветкою. Ефективність каталітичного покриття згодом знижується.
У духовках з системою EcoClean є спеціальне покриття з керамічних кульок, яке видаляє забруднення, руйнуючи нагар, і поглинає до 4/5 запахів. На відміну від духовок із каталітичним очищенням, де емаль згодом приходить у непридатність, таке покриття є зносостійким.
Тим, хто готує рідко та додає в страви мало жиру, варто знайти духовку з емаллю, що легко очищається. У цих моделей гладка внутрішня поверхня, вона швидко миється водою і звичайним засобом для миття посуду.
Безпека
Для забезпечення безпеки будь-якої моделі електричної духовки важливо дотримуватися правил її встановлення й експлуатації. Ознайомитися з ними має сенс ще до купівлі.
Як ми вже зазначили, споживана потужність електричної духовки має відповідати можливостям електромережі. У мережі має бути «нульовий» дріт; духовка обов'язково має бути заземлена.
Додаткову електричну безпеку гарантує функція захисного вимкнення у разі виникнення несправностей. Вона оберігає не тільки електромережу від перевантажень, а й людину від можливого ураження електричним струмом.
Утоплювані поворотні перемикачі та «холодне скло» дверцят — основні опції, що забезпечують захист від дітей. Крім того, не нагрівні дверцята духовки дають змогу заощаджувати електроенергію, скорочуючи втрати тепла під час роботи. У деяких моделях передбачений невидимий замок на дверцятах, програмується блокування функцій.